کانال تلگرام نورمجرد
نور مجرد > درباره ما

درباره ما

فهرست
  • ↓۱- درباره ما
    • ↓۱.۱- تذکر دو نکته در اینجا ضروری است:

درباره ما

پایگاه «نور مجرد؛ دانشنامه تخصصی آثار و أحوال علامه آیةالله حاج سید محمدحسین حسینی طهرانی أفاض‌الله‌علینا‌من‌برکات‌تربته» با اهداف ذیل توسط چند تن از ارادتمندان ایشان در مشهد مقدس تأسیس شده‌است:

۱. ارائه طبقه‌بندی شده محتویات آثار مرحوم حضرت علامه آیةالله حسینی طهرانی قدسّ‌سرّه و آثار حضرت آیةالله حاج سید محمدصادق حسینی طهرانی مدّظله.

تلاش بر اینست که محتوای آثار مزبور در قالب موضوعات گوناگون دسته‌بندی گردد تا دسترسی به آراء این بزگواران برای محققان آسان گشته و بتوانند در کوتاه‌ترین مدت به موضوع مورد نظر خود در این پایگاه دست پیدا کنند.

محققین محترم می‌توانند با درج عنوان مورد نظر در قسمت جستجو یا از طریق درختواره موضوعات به گروه مورد نظر و مقالات موجود در ذیل آن دست پیدا نمایند.

۲. جمع آوری و ارائه خاطرات باقی‌مانده از مرحوم حضرت علامه حسینی طهرانی قدسّ‌سرّه که در میان ارادتمندان و آشنایان ایشان پراکنده می‌باشد.

۳. جمع آوری و ارائه یادداشت‌های ارادتمندان مرحوم حضرت علامه رضوان الله علیه از آن دست از سخنرانی‌های آن بزرگوار که صوت سخنرانی آن موجود نمی‌باشد.

جهت اطمینان از صحت نقل در مورد دوم و سوم، تمام مطالب ابتدا توسط چند تن از فضلائی که محضر مرحوم علامه را درک نموده و با آثار و آراء ایشان آشنایند مورد بررسی سندی و متنی قرار می‌گیرد و سپس در پایگاه قرار می‌گیرد.

فضلائی که بر این بخش از نظارت می‌کنند عبارتند از حجج اسلام: شیخ محمدحسین رضائی، حاج شیخ عبدالحمید واسطی، حاج شیخ عبدالأمیر علی‌آبادی، شیخ محمد عظیمی، حاج شیخ محمدحسن وکیلی حفظهم‌الله.

۴. بررسی علمی موضوعات مذکور در آثار حضرت علامه حسینی طهرانی قدسّ‌سرّه .

در این قسمت مقالاتی که فضلای مختلف در بررسی و تحلیل اندیشه‌های مختلف ایشان نوشته‌اند، ارائه می‌گردد.

۵. ارائه پاسخ به سؤالات درباره آراء مرحوم حضرت علامه آیةالله حسینی طهرانی و حضرت آیةالله حسینی طهرانی.

تذکر دو نکته در اینجا ضروری است:

۱. هر گاه نام نویسنده خاصی در عنوان مقالات یا پاسخ به سؤالات درج می‌شود، بدین معناست که مسؤولیت محتوای آن قسمت به عهده نویسنده آن می‌باشند و پایگاه در قبال آن موضوع مسؤولیتی ندارد.

۲. این پایگاه نه وابسته به بیت مرحوم حضرت علامه آیةالله حسینی طهرانی است و نه وابسته به مؤسسه ترجمه و نشر علوم و معارف اسلام و نه لجنه به ترجمه و نشر دوره علوم و معارف اسلام و لذا مسؤولیت محتویات این پایگاه فقط بر عهده این پایگاه می‌باشد.

مؤسسه ترجمه و نشر علوم و معارف اسلام توسط حضرت علامه برای ترجمه و نشر تالیفاتشان با ضوابطی خاص تاسیس شده است و این پایگاه، جهت احتیاط برای نشر برخی از خاطرات و یاداشتهای ارادتمندان از مرحوم حضرت علامه از وصی مرحوم علامه، حضرت آیةالله حاج سید محمدصادق حسینی طهرانی و از مؤسسه ترجمه و نشر علوم و معارف اسلام استیذان نموده است.