کانال تلگرام نورمجرد
نور مجرد > سیره > سیره سیاسی اجتماعی > حرمت تضعیف حکومت اسلام و ولایت فقیه

حرمت تضعیف حکومت اسلام و ولایت فقیه

مربوط به دسته های:
سیره سیاسی اجتماعی - مباحث فقهی -

نویسنده:آیت الله حاج سید محمد صادق حسینی طهرانی

منبع: کتاب نور مجرد


فهرست
  • ↓۱- حرمت تضعيف حكومت اسلام و ولايت‌فقيه

حرمت تضعيف حكومت اسلام و ولايت‌فقيه

حضرت علامه والد مى‌فرمودند:

امروز پرچم إسلام به دست حضرت آيت‌اللـه خامنه‌اى مدّظلّه‌العالى مى‌باشد و هر كس ايشان را تضعيف كند إسلام را تضعيف كرده‌است و بر همين أساس عمده سعى و تلاش دشمنان إسلام بر تضعيف ايشان و تضعيف مسأله ولايت‌فقيه است.

وظيفه ما اين است كه مسأله ولايت‌فقيه را به طرز صحيح و متقن براى مردم بيان كرده و آنان را آگاه سازيم كه تنها راه نجات و برطرف‌شدن مشكلات و رسيدن به رشد و تعالى، اجراى كامل دستورات إسلام است. و اگر نقص و مشكلى در جامعه وجود دارد منشأ آن ولايت‌فقيه و إسلام نيست، بلكه ريشه در نقشه‌ها و دسيسه‌هاى أجانب و دشمنان إسلام يا كوتاهى خود مسلمين دارد.

مى‌فرمودند:

هر عملى كه موجب تضعيف حكومت إسلام شود حرام است و انسان حقّ ندارد نقائص حكومت را بالاى منبر بگويد. اگر كسى از مسؤولين عمل خلافى انجام داد و بيان آن موجب تضعيف حكومت اسلام مى‌شود، بيان آن در منبر حرام است؛ و اگر كسى بگويد، با دشمنان إسلام در تضعيف إسلام و ولايت‌فقيه هم‌جهت شده‌است.

مى‌فرمودند:

اگر عيب و ايرادى در نظام إسلامى مشاهده مى‌شود، بايد به مصادر امور و كسانى كه احتمال مى‌رود بتوانند آن را برطرف سازند گوشزد نمود و حقّ نداريد آن‌عيب را پخش كنيد.

بله، اگر مسأله‌اى خلاف شرع باشد و ممكن‌است مردم در أثر تبليغات و هياهو به آن مبتلا شده و از منهاج دين قويم منحرف شوند، مانند طرح استعمارى كاهش‌جمعيّت و وازكتومى و توبكتومى نمودن مردان و زنان و عقيم و نازا كردن آنان، مى‌توان آن را در منبر بيان كرد و خلاف‌شرع‌بودن و عواقب وخيم و ناگوار آن را براى جامعه مسلمين توضيح داد. ولى اين معنى را نيز خوب بايد تفهيم كرد كه اين مشكلات به حكومت إسلام برنمى‌گردد، بلكه در أثر سياست‌ها و توطئه‌هاى شيطانى دشمنان إسلام است كه چه‌بسا با واسطه‌هاى متعدّد اجرا و پياده مى‌شود، بگونه‌اى كه در نزد بسيارى حتّى گمان نمى‌رود كه اين امر، از نقشه‌هاى شوم و خانمان‌برانداز استعمار است.

مى‌فرمودند:

اگر كسى در مجلسى حضور يافته باشد كه در آن از نظام اسلامى بدگوئى مى‌شود، اگر ميتواند دفاع كند واجب است دفاع نمايد وگرنه نشستن در آن مجلس جائز نيست.

بر همين أساس مى‌فرمودند:

در اين زمان كه پرچم إسلام به دست رهبر معظّم انقلاب حضرت آيت‌اللـه خامنه‌اى حفظه‌اللـه‌تعالى بوده و ثقل رهبرى امّت اسلام بردوش ايشان است و با وجود اين همه مخالفين و دشمنانى كه دارند، بايد براى ايشان در منبرها دعا كرد. و علاوه بر آن در مظانّ استجابت دعا و دردل شب‌ها كه دعا مقرون به اجابت است براى ايشان دعا كنيد تا خداى تعالى معظّمٌ‌له را از خطرات ظاهريّه و باطنيّه و كيد و مكر دشمنان و مخالفين مصون بدارد و ايشان بتوانند در سايه عنايات و تأييد و نصرت پروردگار، حافظ أحكام إسلام باشند.